تبلیغات
می جنگیم تا خط امام بماند. - مخاطب مجبور نیست فقط به ما گوش دهد!


می جنگیم تا خط امام بماند.

تا شرک و کفر هست، مبارزه هست، و تا مبارزه هست، ما هستیم. امام خمینی ( ره )

(گزارشی از دومین روز اكران جشنواره عمار در ایذه)
هنوز دقایقی از آغاز برنامه نگذشته بود كه صندلی خالی‌ای در سالن پیدا نمی‌شد. در گوشه و کنار سالن هر جا که ممکن بود، صندلی چیدند، آنها هم به سرعت پر شد. تعدادی سر پا ایستاده بودند و برخی که به خاطر ازدحام جمعیت نتوانستند به سالن اكران بروند، در سالن كناری، از هر روزنه و سوراخی برای دیدن فیلم‌ها استفاده می‌کردند. هنوز دسته دسته و تك تك، مخاطب بود كه وارد حیاط كانون (محل اكران) می‌شد. برخی از آنان که جمعیت سالن كناری را می‌دیدند، ناامید و البته ناراضی از كمی فضا مجبور می‌شدند برگردند.
******
بعد از اکران فیلم «نامه‌‌ها؛ عکس‌ها؛ آدم‌ها»؛ مستند «شانزدهمین نفر» که از تولیدات بچه‌های خودمان است، پخش شد. این فیلم روایت زندگی جانباز شهید «نوذر شاه‌ولی» است. اشك‌های «پدر شهید نوذر» و گریه‌های برخی از مخاطبان نور امیدی در دل كارگردان و عوامل فیلم برای كارهای بعدی، روشن كرد.
*******
یك وجه مردمی بودن جشنواره هم همین «نقد فیلم مردمی» است. مخاطب مجبور نیست فقط به ما گوش دهد، بلكه باید اظهار نظر كند، هرچند موافق نگاه نباشد. مسابقه «نقد فیلم نویسی» با موضوع فیلم «مثل سیب» (تولید انجمن فرهنگی-هنری شهید بهروز محمدی) برگزار شد. نقدهای خوبی نوشته شد، ولی از این میان، سه نقد جدی‌تر به نظر می‌رسیدند و شایسته تقدیر.
******

مستند «کوچه مقدس» یکی دیگر از فیلم‌هایی بود که در سالن پخش شد و به شدت مورد استقبال و تشویق حاضران در سالن قرار گرفت. مستند «سه هزار میلیارد چند تا صفر داره؟!» آخرین فیلمی بود که در روز دوم پخش می‌شد؛ نگاه  انتقادی فیلم، باعث شده بود که همه تا پایان برنامه در سالن بمانند.
******

به دلیل استقبال بالا و درخواست‌های فراوان، قرار شد در جمعه -سومین روز جشنواره- سانس ویژه‌ای برای کودکان و نوجوانان اختصاص داده شود. بچه‌های زیادی آمده بودند. انیمیشن‌ها برایشان خیلی جذاب بود.
******
در حاشیه برگزاری جشنواره، نمایشگاه عرضه کتاب و محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برپا شد. نمایشگاه، رونقی پیدا كرده بود.
انجمن فرهنگی-هنری شهید بهروز محمدی
(ایذه -مسجد جامع)


نوشته شده در چهارشنبه 13 دی 1391 ساعت 10:40 ب.ظ توسط سعید قریشوندی (سین قاف) نظرات | |


قالبساز  :::مهرنگار بمدد بهاربیست:::