تبلیغات
می جنگیم تا خط امام بماند. - «مسجد کلیسا نیست»،فیلم مستند برگزیده جشنواره عمار


می جنگیم تا خط امام بماند.

تا شرک و کفر هست، مبارزه هست، و تا مبارزه هست، ما هستیم. امام خمینی ( ره )

امسال کارگروه سینمای انجمن فرهنگی - هنری شهید بهروز محمدی با یک فیلم مستند، دو فیلم نامه و یک فیلم کوتاه در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت کرد.
از آثار ارسالی به جشنواره، فیلم«مسجد کلیسا نیست» به کارگردانی فردین آرش (از اعضای کارگروه سینمای انجمن) برگزیده بخش «مسجد ما» شد.
فردین آرش در مصاحبه با خبرگزاری اهواز نوین این چنین گفته است:


کلیسا مکانی است که فقط حالت تعبدی دارد و در زمان های خاصی عبادت در آنجا انجام می گیرد و تمام می شود، به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) مسجد سنگر است ، ما روی این جمله فکر کردیم که این یک فلسفه ای دارد و این است که مسجد فقط مکان عبادت و نماز و قرآن خواندن و انجام یکسری مناسک نیست و اینکه یک سنگر است و مکانی است که ظرفیت هایی دارد که ما باید ظرفیت ها را آزاد بکنیم دراین فیلم سعی شده که وجه تمایز مسجد و کلیسا را در عنوان و متن فیلم نشان دهیم.

فردین آرش کارگردان برگزیده بخش مسجد ما چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار

به گزارش اهواز نوین، فردین آرش نویسنده و کارگردان فیلم « مسجد کلیسا نیست » در گفت و گو با اهوازنوین  در خصوص هدف ساخت این فیلم گفت: دلایل متعددی  وجود داشت که به سراغ ساخت فیلم برای جشنواره عمار رفتیم، اولین باری که فیلم های جشنواره عمار را در شهرستان ایذه اکران کردیم خیلی استقبال خوبی شد و بنحوی که برای ما خودباوری به وجود آورد که ماهم می توانیم  از دغدغه ها و مسائل و مشکلات و اطرافیانمان و....فیلم بسازیم.

وی در ادامه افزود: دلیل دیگر اینکه ما در انجمن شهید بهروز محمدی تقریبا از دوسال پیش یک گروه راه اندازی کردیم ، یکسری فیلم وکتاب در ارتباط با سینما با مشورت یکی از اساتید برنامه ریزی کرده و با اعضای گروه شروع نمودیم به مباحثه درباره کتابهایی که می خواندیم  و فیلم هایی که می دیدیم  و بعداز آن تصمیم گرفتیم إتودهایی بزنیم تا تجربه ما در این زمینه بهتر شود.

 کارگردان فیلم برگزیده خاطر نشان کرد: سال گذشته ما حدود چهار فیلم به جشنواره فرستادیم،امسال هم این فیلم مستند و دو فیلم نامه و یک فیلم کوتاه فرستادیم که مستند برگزیده شد.مسجد کلیسا نیست فیلمی مستند است که خیلی به تجهیزات و تکنیک و فرم جدی فیلم توجه نشده. بیشتر سوژه و سناریو و قصه فیلم مهم است. این فیلم بدون هیچ هزبنه مالی و حمایتی ساخته شد و فیلمبرداری و تدوین توسط دروبین هندی کم خانوادگی آقای امین کریمی انجام شد. حامی این پروژه انجمن فرهنگی هنری شهید بهروز محمدی شهرستان ایذه می باشد. حمایت نشدن ما از یک طرف و از طرف دیگر سنگ اندازی هایی که در مسیر پیشرفت ما می شود.

کارگردان فیلم  مسجد کلیسا نیست؛ در خصوص نام فیلم برگزیده  گفت: کلیسا مکانی است که فقط حالت تعبدی دارد و در زمان های خاصی عبادت در آنجا انجام می گیرد و تمام می شود، به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) مسجد سنگر است ، ما روی این جمله فکر کردیم که این یک فلسفه ای دارد و این است که مسجد فقط مکان عبادت و نماز و قرآن خواندن و انجام یکسری مناسک نیست و اینکه یک سنگر است و مکانی است که ظرفیت هایی دارد که ما باید ظرفیت ها را آزاد بکنیم دراین فیلم سعی شده که وجه تمایز مسجد و کلیسا را در عنوان و متن فیلم نشان دهیم.

همچنین شنیده ها حاکی ست که فیلم "مسجد کلیسا نیست" پر بیننده ترین فیلم جشنواره عمار در سراسر کشور می باشد.

 

 


 

 

http://izehammar.mihanblog.com/

 


نوشته شده در شنبه 28 دی 1392 ساعت 12:00 ق.ظ توسط سعید قریشوندی (سین قاف) نظرات | |


قالبساز  :::مهرنگار بمدد بهاربیست:::